NİÇİN BU YARIŞMAYI DÜZENLEDİK?

Kıymetli Öğrenci Kardeşim;

Allahü teâlânın “Habîbim” diyerek hitâb ettiği Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa’nın (sallallahu aleyhi ve sellem) hayatını konu alan “SİYER-İ NEBΔ  yarışmasının ilkini düzenleyeceğimiz için bahtiyarız.

Sen olmasaydın, sen olmasaydın, kâinatta hiçbir şeyi yaratmazdım.” diyerek övülen ve her şeyin O’nun yüzü suyu hürmetine yaratıldığı “Kâinatın Efendisi, İki Cihan Güneşi, Âlemlerin SultânıMuhammed aleyhisselâm, insanlığın önünde, gelmiş, geçmiş ve gelecek en büyük rehber, en büyük numûnedir.

 

Dünyada ve âhirette mes’ud olmanın, kurtulmanın yolu, Muhammed aleyhisselâma tâbi olmak ve her şeyimizle O’na benzemeye çalışmaktır.

Dünyada çektiğimiz her sıkıntının sebebi de O’nun bildirdiği yoldan uzaklaşmamız ve kendi nefsimize tâbi olmamızdır.

Muhammed aleyhisselâmı anlamak ve O’na benzemeye çalışmak da elbette O’nu ve dinimizi doğru anlatan kitapları okumakla mümkün olacaktır.

Biz de bundan dolayı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hocalarından, Prof. Dr. Ramazan Ayvallı Hocamızın “KÂİNATIN EFENDİSİ MUHAMMED ALEYHİSSELÂM” isimli kitabını okutmayı tercih ettik.

Bu kitabı okuyan siz temiz gençler, yaradılış sebebimiz olan Muhammed Aleyhisselamın ahlâkını, üstünlüklerini, mucizelerini, kısaca hayatını doğru bir şekilde tanıyacak, din ve dünya saadetiniz için en önemli anahtarı da ele geçirmiş olacaksınız.   

Kitabı, dernek merkezimizden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Kitabımıza ulaşamayan öğrenci kardeşlerimiz için sitemize kitabın PDF formatını yükledik. Arzu edenler bilgisayarına ücretsiz olarak indirip okuyabilir. Arzu edenler de “Çevrimiçi Okuma” imkânından yine ücretsiz olarak yararlanabilir.

Bunun yanında, “Alaeddin Keykubat Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği” olarak, birbirinden güzel hediyeler vereceğimiz bir yarışma ile de sizleri ödüllendirmek istiyoruz.

 

Husûsen, okutacağımız kitabın yazarı olan Prof.Dr. Ramazan Ayvallı Hocamıza; bu kitabın bastırılması ve hediyelerin temini safhasında maddî ve manevî desteklerini esirgemeyen destekçilerimize, derneğimizin eğitim müşavirlerine, yarışma için gönüllü olarak her türlü fedâkârlığa hazır olduklarını belirten genç kardeşlerimize şükranlarımızı takdim eder, iki cihan saadeti dileriz.

En büyük teşekkür, tabii ki siz öğrenci kardeşlerimize.

Bu kitabı okumak ve yarışmaya katılmak için sizleri teşvik eden anne-baba ve öğretmenlerinize de ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.

Sizlere, derslerinizde ve hayatınızda her dâim başarılı, mutlu olmanız için duâcıyız ...  Sizlerin de dualarınıza tâlibiz…

Allahü teâlâ yâr ve yardımcınız olsun… Muhabbetlerimizle…